Bogata oferta świec liturgicznych

Sklepy z dewocjonaliami posiadają ogromną ofertę świec liturgicznych. Oferowane świece są dopasowane swoimi aplikacjami do różnego rodzaju okresów liturgicznych i różnego rodzaju okoliczności. Najbardziej popularne to świece ołtarzowe, które zawsze palą się podczas mszy przy ołtarzu. Świece te zdobione są różnego rodzaju aplikacjami bądź naklejkami, które idealnie pasują do danych okoliczności.

Kiedy jaka świeca?

Świeca przy ołtarzu podczas mszy pali się zawsze. W zależności od okoliczności jest tych świec mniej bądź więcej. Świece okolicznościowe palą się dodatkowo w momencie ślubu, chrztu bądź pogrzebu. Świece liturgiczne produkowane są na każdy okres danego momentu liturgicznego. Dlatego też w czasie świąt wielkanocnych pali się paschał a w czasie adwentu zapalana jest roratka podczas mszy roratniej.

Idealnie dopracowywane wzory

Świece liturgiczne to bardzo obszerna oferta. Wykonane są one zawsze z jak najlepszych materiałów, nigdy w kościele tego rodzaju świece nie dymią. Dodatkowo świece są specjalnie ozdabiane naklejkami bądź aplikacjami, które identyfikują daną świecę z konkretnym okresem liturgicznym. Producenci takich świec wciąż doskonalą technologie ich produkcji, przez co z roku na rok powstają coraz to lepsze jakościowo ale i ładniejsze świece przeznaczone do kościołów. Świece różnią się wielkością, kolorami i aplikacjami, które są specjalnymi ich ozdobami, różnią się też rodzajem. Niektóre z nich są świecami woskowymi a inne olejowymi. https://www.meritohurt.pl/swiece-oltarzowe.html