Gromnica oczyszcza duszę

Świeca zwana gromnicą jest znana każdemu katolikowi. Ma ona bowiem bardzo bogatą symbolikę i znaczenie. Potrafi zdziałać cuda i sprawić, że każdy wierny może poczuć wsparcie Boga. W trudnych chwilach jest to niezwykle pomocne, dlatego tak wiele osób korzysta z tej cudownej świecy. jest ona jednak mylona ze świecą zapalaną w dniu chrztu świętego, a tak naprawdę są to dwie różne świece i mają różne znaczenie.

Różnice pomiędzy gromnicą, a świecą chrzcielną

Świeca chrzcielna jest zapalana po to, aby osoba, która w tym dniu otworzyła drogę Boga do swojego serca mogła zobaczyć jego światło, które całe życie będzie oświetlało mu drogę. natomiast gromnica do chrztu to rodzaj pomocy z góry dla każdego człowieka niezależnie od wieku i sytuacji. Bywa bardzo pomocna w trudnych chwilach życiowych, bo potrafi oczyścić negatywne emocje, a także zapewnić wsparcie i otuchę, która w niektórych sytuacjach jest wręcz zbawienna.

Kiedy warto zapalić gromnicę

Gromnicę warto zapalać zawsze wtedy, kiedy nie wiemy co w danej sytuacji zrobić. Jest szczególnie pomocna w sytuacji, kiedy w rodzinie dzieje się źle i nie wiemy jak sobie z tym poradzić. Za jej pomocą możemy oczyścić negatywne emocje i zaprosić Boga oraz pokazać mu, że właśnie wtedy potrzebujemy od niego pomocy i drogowskazu, który umożliwi nam wyjście z problemu. W każdej trudnej sytuacji owe wsparcie jest bardzo cenne i ujrzane światło, które nas otuli da nam z pewnością nowe pozytywne emocje.