Jaki klęcznik wybrać?

Kościoły potrzebują różnych elementów wyposażenia, które tworzą to wnętrze i pozwalają korzystać z niego w odpowiedni sposób. Jednym z mebli w każdym kościele jest klasyczny klęcznik. To właśnie klęczniki potrzebne są do tego, by wierni mogli wygodnie odmawiać modlitwę i uczestniczyć w dłuższych obrzędach i liturgiach. Na jakie klęczniki zdecydować się, aby jak najdłużej służyły wiernym?

Drewniany klęcznik

Klęczniki zwykle wykonane są z drewna lub płyty wiórowej. Te pierwsze modele są droższe, natomiast drugie są tańsze. Drewniane klęczniki prezentują się niezwykle elegancko, gdyż często tworzone są ze szlachetnego drewna, na przykład z dębu, buka lub jesionu. Takie drewno to materiał wytrzymały, który nawet po latach wciąż pięknie się prezentuje. Klęczniki z drewna można podawać renowacji, więc na dobrą sprawę taki mebel może przetrwać wiele pokoleń. To z pewnością dobra inwestycja do każdego kościoła.

Klęcznik z płyty wiórowej

Meble z drewna są zdecydowanie droższe od tych z płyty wiórowej. Jeżeli budżet nie pozwala na zakup klęczników drewnianych, alternatywą do rozważenia są z pewnością te wykonane z płyty wiórowej. Takie klęczniki https://www.meritohurt.pl/kleczniki.html będą perfekcyjne jeżeli nabożeństwa często odbywają się w różnych miejscach. Płyta wiórowa jest dużo lżejsza niż naturalne drewno, dlatego klęczniki wykonane z tego materiału są łatwe do przenoszenia i transportu. Warto również mieć właśnie takie klęczniki na wyposażeniu kościoła.