Czym cechuje się nowenna do świętego Peregryna?

Święty Peregryn Laziosi jest patronem osób chorych na nowotwory. Jeśli w rodzinnie mamy osobę chorą, warto zwrócić się o pomoc dzięki nowennie do Peregryna. Jakie zalety daje taka modlitwa? Kiedy warto z niej skorzystać? Ile dni trwa nowenna do świętego Peregryna?

Nowenna do świętego Peregryna

Okazuje się, że nowennę https://www.meritohurt.pl/modlitewniki/nowenny/nowenna-do-sw-peregryna,4943,1.html odmawiamy przez dziewięć dni, każdego dnia prosząc o zdrowie dla osoby chorej na raka. Peregryn jest patronem takich osób i odgrywa ważną rolę w religii chrześcijańskiej. Najprościej rzecz ujmując, nowenna jest nabożeństwem cyklicznym w Kościele lub też jest prywatną modlitwą.

Zanosimy ją do Boga za pośrednictwem świętych przed dziewięć kolejnych dni, lat, czy też miesięcy. Wiele zależy od własnych oczekiwań. Jedno jest pewne – systematyczna modlitwa o uzdrowienie osoby chorej ma wielką moc. Nie od dziś wiadomo, że Bóg uleczył już niejedną osobę i dał jej łaskę, które pozwoliła wrócić do pełnej sprawności.

Peregryn Laziosi

Jest to włoski serwita i święty w Kościele katolickim. Urodził się we Forli, w rodzinie zamożnej. Początkowo nie wierzył w Boga, oddając się jedynie rozrywkom i przyjemnościom. Co ciekawe, zaangażował się także politycznie, występują naprzeciw papiestwu przez swojego ojca, który był przywódcą zwolenników cesarza. Podczas kolejnego rozruchu papież wysłał w okolice Forli negocjatora, który miał pogodzić zwaśnione stronu.

Niestety został on zakrzyczany i wyrzucony z miasta. W zajściu uczestniczył Peregryn, który uderzył Filia Beniziego w twarz. Ten z kolei nadstawił mu drugi policzek oraz odmówił modlitwę w jego intencji. To wydarzenie zmieniło Peregryna i sprawiło, że wstąpił on na drogę Pana Boga. Od tamtej pory dzielił się swoją wiarą z innymi, zyskując sławę w wielu miejscach.

Nowenna do świętego Peregryna ma na celu wymodlenie zdrowia dla osób chorych na nowotwór.