Droga do Pana

W kościołach katolickich bardzo często można spotkać święte obrazy i figury. Każdy obraz i każda figura zapewne ma swoją historię, a coś więcej o tym może opowiedzieć na przykład ksiądz proboszcz albo kościelny. Wielu katolików posiada też święte obrazy i figury we własnych domach, mają one walory estetyczne i są pomocą w modlitwie.

Święte obrazy

Mówi się, że każdy katolik powinien mieć swojego ulubionego Świętego, którego często będzie prosił o pomoc i wsparcie w codziennych sprawach. Na przykład święty Krzysztof jest patronem kierowców, a święta Rita jest patronką spraw beznadziejnych. Bardzo często to życie weryfikuje do jakiego świętego dany człowiek będzie się modlił i kogo będzie prosił o pomoc. Obraz takiego Świętego można trzymać zawsze przy sobie, na przykład w portfelu.

Różaniec drewniany

Prawie każdy katolik posiada różaniec, niektórzy modlą się regularnie i używają do tej modlitwy różaniec, a inni zapominają o codziennej rozmowie z Bogiem i tylko okazjonalnie w kościele odmawiają pewne modlitwy, razem z księdzem i innymi wiernymi. Posiadanie pięknego różańca, który będzie posiadał duże walory estetyczne, może zmobilizować do regularnej modlitwy. Dlatego też warto podarować drewniany różaniec bliskiej osobie, aby przypomnieć jej, jak ważna jest rola modlitwy i regularnej rozmowy z Bogiem w życiu każdego wierzącego człowieka. Każdy człowiek czasami może się zagubić, ważne jest, aby znaleźć swoją drogę do Boga.