Gdzie można modlić się na różańcu obrączce?

Wielu z nas jest przyzwyczajonych do tego, że mówiąc „różaniec” mamy na myśli tradycyjny kształt i 5 dziesiątków oznaczających daną tajemnicę w określony dzień. Trzeba jednak powiedzieć, że technika idzie do przodu i również widać to w dziedzinie produkcji dewocjonaliów. Efektem tego jest różaniec obrączka mający zdecydowanie mniejsze rozmiary i umożliwiający modlitwę osobom bardziej skrytym, które nie chcą się afiszować posiadaniem dużego różańca. Nasz artykuł będzie przedstawiać miejsca, w których najczęściej osoby modlą się właśnie na takim różańcu. Zapraszamy!

Uczelnia

Osoby młode co prawda coraz mniejszą wagę przywiązują do wartości katolickich, jednak jeszcze jest spore grono osób, które żyją na co dzień wiarą w Jezusa Chrystusa i nawet w krótkich chwilach odpoczynku na przerwach chcą chociażby przez moment pomodlić się. Różaniec obrączka sprawi, że nikt ze znajomych tego nie zauważy, a nawet jeżeli tak, to nie będzie to tak widoczne i na dobrą sprawę nikt nie będzie się naśmiewać. Oczywiście, nie namawiamy do tego, aby być pasywnym i utożsamiać wiary chrześcijańskiej z biernością i strachem, ale jednak więcej nie znaczy zawsze lepiej.

Komunikacja miejska

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zazwyczaj w komunikacji miejskiej jest masa ludzi. Często, szczególnie w większych miastach nie ma nawet możliwości stojąc, by wyciągnąć z kieszeni różaniec i w pełni skupić się na modlitwie. Różaniec obrączka sprawia, że będziesz się modlić spokojnie i lekko trzymając się za palec nie wzbudzisz żadnej sensacji czy to w pociągu, czy też autobusie.