Jakie obrazy religijne są najbardziej cenione w Polsce?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale w Polsce malarstwo religijne cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i ma wielu zwolenników. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, które obrazy religijne są najczęściej rozchwytywane.

Jezu ufam tobie

Jeżeli chodzi o obrazy z motywami religijnymi, to największym zainteresowaniem cieszy się obraz Jezu ufam tobie. Jak powszechnie wiadomo obraz ten namalowany został według wskazówek siostry Faustyny. To właśnie w takiej postaci siostrze Faustynie objawił się Jezus i nakazał namalowanie obrazu. Według wiary chrześcijańskiej dusze, które będą czcić ten obraz nigdy nie zginą. Obraz Jezu ufam tobie, można znaleźć niemal w każdym domu. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko obrazy na płótnie, ale również nowoczesne obrazy religijne 3d.

Obrazy religijne 3d przedstawiające Maryję

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się również obrazy religijne 3d przedstawiające Matkę Boską. Jak łatwo się domyślić najczęściej wybierany jest obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który w oryginalnej odsłonie spoczywa na Jasnej Górze. Dla wielu chrześcijan to właśnie obraz Matki Boskiej Częstochowskiej uważany jest za cudowny. Według legend obraz ten namalowany został przez samego św. Łukasza Ewangelistę. Na samym końcu warto wspomnieć o obrazach religijnych z wizerunkiem Jana Pawła II, które zdobył serca wiernych na całym świecie.