Jakie wydanie Biblii wybrać?

Jak powszechnie wiadomo z oryginalnej Biblii dokonuje się tłumaczeń na wybrane języki. Bardzo często zdarza się tak, że w danym kraju można znaleźć kilka różnych tłumaczeń. Wynika to oczywiście z tego, że poszczególni tłumacze, chcą jak najbardziej współczesnym językiem oddać treść oryginału.

Katolicka a protestancka Biblia – jakie różnice?

Jeżeli chodzi o największe różnice pomiędzy katolicką a protestancką biblią, to wynika ona przede wszystkim z liczby ksiąg. Warto wspomnieć również i o tym, że są niewielkie różnice w samym przekładzie. Tłumaczeń Pisma Świętego jest bardzo dużo. Największym zainteresowaniem cieszy się np.: Biblia Tysiąclecia, Biblia Jerozolimska, ekumeniczna albo warszawska. W liturgii korzysta się z Biblii Tysiąclecia. Biblia Jerozolimska i poznańska jest doskonałym wyborem dla tych osób, którym zależy na dużej ilości komentarzy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się również wydania dla małych dzieci, które zawierają dużo ilustracji. https://www.meritohurt.pl/pismo-swiete/biblia-jerozolimska-paginowana,11183,1.html

Biblia Jerozolimska – jakie ma znaczenie?

Biblia Jerozolimska swój olbrzymi sukces zawdzięcza oczywiście przypisom i objaśnieniom, które są bardzo przystępne dla czytelnika. Studium Biblii ułatwiają marginalia, wprowadzenia i specjalne tablice poglądowe. Nie można zapominać również o mapach i indeksach do najważniejszych nazw oraz pojęć biblijnych. Osoby, które chcą umocnić kontakt z Bogiem powinny jak najszybciej zacząć czytań Biblię.