Medalik z Matką Boską Częstochowską

Czy wiesz co to takiego Krzyż św. Benedykta? To niezwykły medalik, który wybierany jest przez szczególnych czcicieli tego wyjątkowego świętego. Medaliki srebrne najczęściej jednak przedstawiają wizerunek Jezusa oraz Maryi. Bo to głównie Maryja i Jezus mają nas przybliżać do Boga.

Medaliki srebrne – niezwykłe świadectwo wiary

Medalik na szyi to nasze publiczne wyznanie, że kochamy Maryję i Jezusa, a w życiu kierujemy się ich naukami. Dlaczego właśnie tak? Bo to pokazuje, że nasza wiara jest prawdziwa i że się jej nie wstydzimy. Tylko takich wierzących chce Bóg. Ktoś, kto wstydzi się w ten sposób wyznać swoje religijne przekonania, nie zawaha wyprzeć się swojej wiary w każdej innej sytuacji. Medalik to także jasny komunikat o przynależności do grupy religijnej i wartościach, jakimi się kierujemy.

Matka Boska Częstochowska

Jasna Góra ma wyjątkowe znaczenie w życiu każdego katolika. Stąd właśnie wizerunek tej Maryi jest bardzo często wybierany na awersie medalików srebrnych. W historii jest wiele świadectw o Jej niezwykłej mocy i sile, a liczne wota w na Jasnej Górze przy Świętym Obrazie wskazują na jej liczne wstawiennictwa. W rewersie może to być już zupełnie inny święty. Popularny jest, np. św. Krzysztof, Jan Paweł II lub wizerunek Jezusa. W wyborze powinniśmy się kierować swoimi własnymi przekonaniami i wiarą. Ktoś, komu pomogła Matka Boska Częstochowska, będzie nosił ją już zawsze.