Najciekawsze pamiątki na chrzest

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla dziecka, jak i jego rodziców. Warto przygotować na tę okoliczność ciekawą pamiątkę jako prezent, który zostanie zapamiętany na długo i wyróżni się spośród innych. W końcu chrzest święty odbywa się tylko raz w życiu, jest to unikalna okazja na podarowanie czegoś naprawdę specjalnego. Poniżej zostało opisane kilka inspiracji na udaną pamiątkę z tego wydarzenia. Każda z nich sprawi, że osoba obdarowująca zostawi po sobie pozytywne wspomnienie zarówno dla rodziców, jak i chrzczonego dziecka.

Skrzyneczka wspomnień

Tak zwana skrzyneczka wspomnień to pudełko z przegródkami na przedmioty, które będą przypominać istotne wydarzenia z życia malca. Pukiel włosów, pierwszy ząbek czy opaska to tylko niektóre z propozycji, jakie można tam umieścić. Warto, aby skrzyneczka była w pełni spersonalizowana w stosunku do dziecka. Tego typu przedmiot można wykonać nawet własnoręcznie w domowym zaciszu.

Jedyne czego potrzeba to dowolna baza do przerobienia dostępna w sklepie Merithurt (skrzyneczka bądź pudełko) oraz kilka podstawowych materiałów plastycznych. Inspiracje do wykonania takiego prezentu bez problemu mogą zostać znalezione w Internecie.

Oczywiście można również nabyć gotowe pudełko przygotowane przez profesjonalistę, które powinno charakteryzować się wysoką trwałością i jakością wykonania. 

Medalik z grawerem

Ponadczasową i wciąż modną pamiątką z okazji chrztu jest również medalik z grawerem. To prezent, który można dowolnie skonfigurować w zależności od swoich możliwości finansowych. Spektrum cenowe jest bardzo duże, dlatego każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego na swój budżet.

Poczynając od srebrnych, prostych medalików, a kończąc na złotych z ozdobami, wybór tego typu przedmiotów jest naprawdę duży. Warto zastanowić się dłużej nad treścią grawera, może to być standardowo imię dziecka oraz data chrztu, albo bardziej rozbudowana dedykacja.

Album na zdjęcia

Trudno sobie wyobrazić lepszą pamiątkę z jakiegoś wydarzenia od zdjęć. Z pewnością na chrzcie dziecka będzie robionych wiele fotografii, które potem warto opakować w estetyczny album. Ten bez problemu można nabyć w Internecie bądź sklepach stacjonarnych.

Szczególnie doceniony zostanie album ze spersonalizowanym nadrukiem na okładce. Zazwyczaj można zamieścić na niej jedno ze zdjęć dziecka oraz krótką adnotację, np. Pamiątka Chrztu Świętego Antosia, Warszawa 13.11.2020 r.