Pamiątka wiary i jej symbol

Osoby wierzące otaczają się różnego rodzaju świętymi przedmiotami, które mają wskazywać na ich wiarę, a także przypominać im o niej. Wśród dewocjonaliów znajdują się przedmioty kultu religijnego tj. różańce, medaliki czy obrazki. Jest to prosty, ale naprawdę dobry wyraz wyznawanej religii.

Pamiątka na wiele lat


Często dzieje się tak, że takie dewocjonalia są prezentem dla innych osób, często dzieci, które przyjmują chrzest, idą do komunii, a także dla młodzieży, która w końcu przystępuje do bierzmowania. Coraz częściej zdarza się, że podaruje się także ryngraf, który dawniej był kojarzony przede wszystkim z żołnierzami, ale dziś każdy może pozwolić sobie na jego noszenie.

Czym jest ryngraf?


To rodzaj medalionu, który zwykle jest wykonywany w kształcie tarczy – stąd nawiązania militarne – z obrazkiem o tematyce religijnej. Zazwyczaj jest to Matka Boska. Dawniej był to element, bez którego nie rozstawali się żołnierze polscy, by podkreślić swoje przywiązanie do religii katolickiej, a także jako wyraz swojego patriotyzmu i chęci walki o dobro Ojczyzny.
Obecnie za to wiele osób pozwala sobie na noszenie takiego medalionu, który przypina się do ubrania. Jednak cel jest taki sam. Pokazać swoją wiarę i miłość do kraju, w którym się wychowuje. Z całą pewnością może to być wspaniały prezent np. z okazji pierwszej komunii świętej lub wstąpienia do zakonu. Każdy z prawdziwą dumą będzie go nosić. https://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html