Zaskocz domowników w te święta

Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w naszych domach wprowadzamy rutynowe procedury. Te same każdego roku. Zwykle sprowadza się to do tego, że choinkę zdobią identyczne (jak przed rokiem i dwoma, i jeszcze wcześniej) ozdoby. Przedświąteczne obowiązki domowe rozdzielane są według tego samego schematu. Nie wszytko jednak musi wyglądać dokładnie tak samo. Święta to magiczny okres. Zadbajmy więc, aby trochę tej magii wynikało z przyjemnego zaskoczenia. Jak to osiągnąć?

Prezenty inne niż zwykle

Jeśli chodzi o pomysły na upominki, powstały na ten temat tysiące artykułów. Nie zamierzamy się powtarzać. Doradzamy jednak, aby wybór podarków zacząć już teraz. Pozostawienie sobie tego na ostatnią chwilę poskutkuje tym, że w końcu kupimy pierwszą lepszą rzecz, „byle tylko coś było”. Jak wiemy, nie o to jednak chodzi. Przy zakupie upominków dobrze jest zapomnieć o starych, dobrych i oklepanych nawykach.

Nie ma nic gorszego niż kolejna para skarpet lub kolczyki. No, chyba że są z brylantem. Kierujmy się intuicją. Myślmy nieszablonowo. Nie powielajmy nudnych, utartych schematów. Kreujmy nowe trendy. To z pewnością sprawi, że obdarowana osoba tej Wigilii nie zapomni. Prezent to świetny sposób na wyrażenie uczuć, okazania sympatii. Nie zmarnujmy szansy. Nietrafiony upominek również zostanie zapamiętany na długo. Jednak nie tak, jakbyśmy tego chcieli.

Nietuzinkowe dekoracje

Bombki i łańcuchy na choince, stroiki na drzwiach i ścianach. Mieszkanie obwieszone lampkami. Czasem przystrojony nimi jest cały dom. To wszystko powtarza się w każde święta. Można jednak z łatwością wprowadzić jakąś nowość. Dodatkowo powinna ona być spójna z pozostałymi dekoracjami.

Czymś takim są np. figurki do szopki. Na rynku jest ich wiele. Proste i bogato zdobione. Małe i duże. Dają możliwość zastosowania ich w tysiącach wariacji. Zainwestujmy. Zróbmy to dla siebie i dla rodziny. Pięknie wykonana szopka zawierająca mnóstwo różnorodnych figurek będzie zdobić mieszkanie na równi z pachnącą żywicą choinką.

Będzie to miła odmiana, która może sprawić, że świąteczny czas, będzie jeszcze bardziej magiczny niż zwykle.