Różaniec sznurkowy – wiara wpleciona w różańcowe koraliki

Modlitwa różańcowa należy do jednej z najbardziej popularnych modlitw. Nic nie traci na znaczeniu, a wręcz przeciwnie, wiele zyskuje we współczesnym świecie, przynoszącym coraz więcej kłopotów, zmartwień i zagrożeń. Pomaga przetrwać trudne chwile, dając nadzieję na lepsze jutro. W samotności, chorobie, nieraz porzuceniu, pozwala odzyskać siły i nie utracić wiary.

Święty Jan Paweł II podkreślając, że różaniec jest jego umiłowaną modlitwą, uczył „różaniec to skarb, który trzeba odkryć”, jak również „Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby…”

Miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej http://www.meritohurt.pl/rozance/rozance-sznurkowe.html, a jednocześnie Maryi jest październik. Odmawiając różaniec zawierzamy siebie, nasze troski i zmartwienia Maryi jednocześnie ofiarujemy Jej pęk róż pod postacią modlitwy, doświadczając tym samym przepięknego duchowego przeżycia, nie mogącego równać się z niczym innym.

Różaniec sznurkowy atrybut wiary zamknięty w niebanalnej formie

Przedmiotem pomagającym przy odmawianiu Modlitwy różańcowej jest różaniec. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa rosarium czyli ogród różany. Występuje w różnych wersjach, a wybór jest naprawdę duży. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalny różaniec sznurkowy.

Niebanalny, wygląd, unikalność i różnorodna kolorystyka sprawi, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Z drugiej strony wytrzymałość, trwałość i odporność na różne warunki to cechy, które uczynią z niego nieodzownego towarzysza dnia codziennego, który zawsze warto, a nawet trzeba mieć pod ręką.

Różaniec sznurkowy idealny prezent na każdą okazję

Różaniec sznurkowy to doskonały tradycyjny prezent na wszelkiego rodzaju okazje o charakterze religijnym, kupowane na pamiątkę Chrztu Świętego, Komunii Świętej, bierzmowania czy ślubu.

Będzie również wspaniałym prezentem dla każdego katolika, dla którego wiara nie jest tylko pustym słowem. Będzie wspierał w modlitwie oraz budowaniu i pogłębianiu tej jedynej, niepowtarzalnej więzi z Maryją, tym samym odmieniając całe nasze życie.