Czego nie może zabraknąć w domu żadnego katolika?

W domach katolików (tak samo, jak w przypadku wszystkich innych, religijnych osób) znaleźć można różnego rodzaju dewocjonalia i inne przedmioty kultu religijnego. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz rzadziej przywiązujemy uwagę do zewnętrznej religijności, szczególnie warto zadać sobie pytanie o to, czego nie powinno zabraknąć w domu żadnego katolika.

Najpopularniejsze i najważniejsze dewocjonalia

Wśród najpopularniejszych i najważniejszych dewocjonaliów w pierwszej kolejności należy oczywiście wymienić Pismo Święte – nie powinno go zabraknąć w domach nie tylko katolików, ale wszystkich chrześcijan. Warto mieć ładnie oprawiony egzemplarz, który może znaleźć się na honorowym miejscu w domu, choć oczywiście miejsce takie nie zawsze musi być na widoku. Oprócz Biblii, w katolickich domach znajdziemy również nieraz rzeczy takie jak krzyż i świeczniki, czyli standardowy zestaw, którego używa się podczas wizyty księdza po kolędzie, świeca z chrztu, palma wielkanocna (nieraz przechowywana cały rok) i wiele innych.

Różaniec ze sznurka, czy z bardziej wyszukanych materiałów?

Jednym z takich, popularnych dewocjonaliów jest oczywiście też różaniec. Dostępne wzory sprawdzisz na stronie: https://www.meritohurt.pl/rozance-sznurkowe/rozance-cale-sznurkowe/ Czasem przybiera on formę prostego różańca ze sznurka, a czasami wykonywany jest ze zdecydowanie droższych materiałów. Z całą pewnością to, z czego jest wykonany, nie ma większego znaczenia, o ile różaniec faktycznie jest używany przez jego właściciela.