Różaniec z kamieniami – prostota i elegancja

Różaniec to jedno z tych dewocjonaliów, których pochodzenie nie jest do końca jasne, ale które zyskały sobie niezwykle ważne miejsce w naszej religii. Dzisiaj różańce wykonuje się nieraz z drogocennych materiałów i pieczołowicie przechowuje. Nierzadko służą one jednej osobie przez całe jej życie. Dlaczego przywiązujemy tak dużą rolę do tego przedmiotu?

Srebrny różaniec z kamieniami – najbardziej eleganckie różańce

Różańce wykonuje się z drogocennych materiałów przede wszystkim przez szacunek do tego, co reprezentują. Warto również pamiętać, że dla wielu osób różaniec jest podstawowym akcesorium, które na co dzień służy do modlitwy, a więc są przedmiotem niezwykle ważnym i całkowicie osobistym. Tego typu, eleganckie różańce mogą być wykonane z materiałów różnego rodzaju. Koraliki wykonuje się najczęściej z kamieni, bursztynu, albo szlachetnych gatunków drewna. Świetnie obrazuje to przykład wspomnianego już srebrnego różańca z kamieniami. Paciorki wykonuje się często z kamieni półszlachetnych, które połączone są elementami łańcuszka ze szlachetnego metalu.

Nie tylko drogocenne materiały – różańce w prostszej wersji

Różańce występują też w znacznie prostszych odmianach, co nie znaczy wcale, że dla użytkowników są wtedy mniej wartościowe – po prostu nie każdy przywiązuje wagę do takich rzeczy. Często spotkać można na przykład różańce drewniane, których paciorki nawleczone zostały na odpowiednio przygotowany sznurek. Szczególne miejsce mają różańce wykonane z nasion kłokoczki południowej, albo różanecznika – roślin tradycyjnie używanych do ich wyrobu. Produkty tego typu kupisz w sklepie Meritohurt. Dostępne wzory sprawdzisz na stronie: https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia.html